OPIS PRODUKTU

Płoty akustyczne Royal Acoustic Fencing to skuteczne i estetyczne ogrodzenia wykonane z paneli PVC, wypełnionych materiałem absorbującym dźwięki, pokryte perforowaną nakładką. Nowy typ ogrodzeń umożliwiają kreację przyjaznego człowiekowi otoczenia w którym dominującą rolę odgrywa estetyka wykończenia.

Royal Acoustic Fencing są ogrodzeniami akustycznymi ekstrudowanymi z PVC. Płoty akustyczne są przeznaczone do obniżania nadmiernego hałasu emitowanego do środowiska przez maszyny i urządzenia oraz ochrony ludzi przed szkodliwym wpływem hałasu komunikacyjnego i przemysłowego. Obniając hałas chronią człowieka przed utratą zdrowia.

System został zaprojektowany w taki sposób, aby umożliwić klientom łatwy i szybki montaż bez konieczności angażowania wyspecjalizowanych ekip wykonawczych i specjalistycznego sprzętu.

 
 

ZALETY ROYAL ACOUSTIC FENCING

RAF wykonane z jest wysokiej jakości PCV. Jest wytrzymałe, odporne na działanie promieni UV, nie koroduje, jest odporne na grzyby i wilgoć. W przeciwieństwie do tradycyjnych ogrodzeń nie wymaga pracochłonnej i kosztownej konserwacji, która na ogół powoduje zniszczenie porastających je roślin pnących. RAF to ogrodzenie na lata.

  • Duża wytrzymałość i odporność przez wiele lat. Nie koroduje, odporny na wilgoć i grzyby
  • Szybki i łatwy montaż
  • Bardzo dobre parametry akustyczne
  • Niepalny materiał
  • Łatwość usuwania graffiti dzięki specjalnej formule “Royal Graffiti Remover”

 
 

SPOSÓB DZIAŁANIA PŁOTU AKUSTYCZNEGO

Royal Acoustic Fencing - opis działania

W myśl teorii płotem akustycznym nazwiemy sztuczna przeszkodę usytuowaną na drodze pomiędzy źródłem emisji hałasu a punktem przed hałasem ochranianym, za którą tworzy się przestrzeń o zmniejszonym natężeniu dźwięku zwaną cieniem akustycznym. Fala dźwiękowa napotykając na swej drodze płot akustyczny podlega częściowo pochłanianiu, odbiciu i ugięciu na krawędzi płotu. Ugięcie fali, zwane w fizyce dyfrakcją powoduje zmniejszenie oddziaływania fali w obszarze cienia akustycznego, co dla użytkownika oznacza de facto poprawienie klimatu akustycznego. Na funkcjonalność płotów akustycznych składają się dwa parametry fizyczne: izolacyjność akustyczna oraz współczynnik pochłaniania dźwięku. Pierwszy odpowiada za ilość energii akustycznej przedostającej się przez płot do przestrzeni przez niego chronionej. Drugi natomiast odpowiedzialny jest za ilość energii akustycznej, która zostanie odbita ponownie w kierunku źródła dźwięku. Aby spełnić postulat skuteczności płotów akustycznych oba parametry powinny być jak najwyższe, co oznacza, że ilość energii akustycznej odbitej oraz przedostającej się przez płot powinny być jak najmniejsze.

 
 

ELEMENTY SKŁADOWE

Royal Acoustic Fencing - budowa

Znane są powszechnie płoty, w których poszczególne sztachety mają postać desek o różnym kształcie. Sztachety są usytuowane na prostopadłych do nich elementach poziomych, z którymi są połączone za pomocą łączników. Wadą przedstawionych rozwiązań jest konieczność użycia dodatkowych elementów łączących takich jak gwoździe czy wkręty, co jest czaso- i materiałochłonne. Ponadto, tego typu elementy łączące mogą po jakimś czasie korodować co powoduje osłabienie całej konstrukcji oraz utratę cech funkcjonalnych.

RAF zbudujesz sam. Nie potrzebujesz brygady specjalistów. Nie poniesiesz dodatkowych kosztów. Panele akustyczne wypełnione wełną mineralną montowane są w profilu prowadnicy bez łączników. Oszczędzisz pieniądze, zyskasz satysfakcję. To proste.

 
 

KOLORYSTYKA I ESTETYKA

Royal Acoustic Fencing - kolorystyka

RAF to skuteczna ochrona przed hałasem i estetyczne ogrodzenie domu. Dzięki systemowi nakładek możesz wybrać jeden z pięciu wariantów wykończenia ogrodzenia twojego domu. Proponujemy:

Przyjazną i ciepłą kolorystykę z linii Sound of Silence
Wyrazistość i zdecydowanie z linii Classic Wall

LISTA DYSTRYBUTORÓW ROYAL ACOUSTIC FENCING >>

 
 

REALIZACJE I WIZUALIZACJE