OPIS PRODUKTU

System Royal Window Profiles obejmuje rodzinę profili okiennych: trzy-, cztero- oraz pięciokomorowych, jak również profili drzwiowych wytwarzanych z wysokoudarowego twardego polichlorku winylu. To profile okienne najnowszej generacji o optymalnych parametrach technicznych oraz charakterystycznym, miękkim kształcie Soft Line. Konstrukcja systemu, zaprojektowana przez zespół kanadyjskich technologów, stanowi unikatowe połączenie nowoczesnego wzornictwa z najnowszymi osiągnięciami z dziedziny techniki okiennej. Bogaty asortyment listew przyszybowych, słupki o różnych szerokościach oraz szeroka gama kolorowych oklein profili pozwala spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Okna z profili okiennych Royal Window Profiles są w pełni ekologiczne, energooszczędne i długowieczne. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka estetyka, doskonała szczelność oraz wyjątkowa izolacyjność cieplna i akustyczna.

Gwarancją niezmiennie wysokiej jakości profili Royal Window Profiles jest stałe poddawanie ich testom i badaniom kontrolnym w zakładowym laboratorium. Kontrola jakości obejmuje sprawdzenie surowca podstawowego, z którego powstają profile okienne, jak również testowanie gotowego wyrobu pod kątem rygorystycznych wymogów jakościowych.

Niewątpliwym atutem Royal Europa jest rownież fakt, że wszystkie profile okienne produkowane są w Polsce. Uniezależnia to proces produkcji okien od zakłóceń w dostawach towaru oraz zapewnia sprawną i terminową realizację zamówień klienta.

Firma Royal Europa oferuje fachowe doradztwo i kompleksową obsługę, krótkie terminy realizacji oraz serwis gwarancyjny. Naszym partnerom natomiast gwarantujemy wsparcie w postaci specjalnie opracowanego programu marketingowego, sukcesywnej organizacji szkoleń oraz fachowego doradztwa.

 
 

W TROSCE O ŚRODOWISKO NATURALNE

W roku 1997 Komisja Europejska zleciła kilku europejskim instytutom badawczym analizę problemów związanych ze skutkami niebezpiecznego oddziaływania na środowisko naturalne oraz zdrowie ludzkie stabilizatorów ołowiowych i kadmowych, wykorzystywanych w procesie produkcji profili PVC.

Wyniki badań opublikowano 3 lata później w postaci dokumentu zwanego Zieloną Księgą PCW. W materiale tym większość związków kadmu i ołowiu zakwalifikowana została jako szkodliwa dla zdrowia, niebezpieczna dla środowiska, trująca i sprzyjająca powstawaniu raka. Podobne stwierdzenie sformułowano w rozporządzeniu Unii Europejskiej (67/548/EWG).

Związki kadmu i ołowiu były w początkowym okresie niestety powszechnie stosowane w procesie stabilizacji profili okiennych. W latach ’90, z uwagi na udowodnioną szkodliwość dla zdrowia – zaczęto wycofywać z produkcji związki kadmu, pozostawiając jednak związki ołowiu. W połowie lat 90-tych wprowadzono stabilizatory cynkowo-wapniowe, które w chwili obecnej są coraz powszechniej stosowane. Do najnowszych jednak rozwiązań należą profile wytłaczane na bazie stabilizatorów cynowych, stosowane głównie w USA i Kanadzie.

Royal Europa wyeliminowała szkodliwe dla zdrowia ludzi oraz niebezpieczne dla środowiska naturalnego metale ciężkie, w tym kadm i ołów, stosując w zamian – jako jedna z pierwszych na rynku polskim – całkowicie nieszkodliwe stabilizatory na bazie cyno-organicznej.

 
 

ATUTY PROFILI OKIENNYCH ROYAL WINDOW PROFILES

 • optymalne parametry termoizolacyjne,
 • zlicowany kształt, nadający mu estetyczny wygląd i podnoszący funkcjonalność,
 • niepowtarzalny, miękki zarys (Soft Line),
 • nowa technologia ekstruzji, zapewniająca podwyższoną gładkość powierzchni,
  zastosowanie w pełni ekologicznych, cyno-organicznych stabilizatorów, bezpiecznych dla zdrowia ludzkiego i środowiska naturalnego,
 • znakomite parametry statyczne i akustyczne,
 • wyjątkowa śnieżna biel i trwałość koloru,
 • bogata oferta kolorystyczna folii RENOLIT do okleinowania profili (jednobarwne kolorowe oraz imitujące słoje drewna),
 • dbałość o sukcesywny rozwój systemu Royal Window Profiles, stałe wprowdzanie na rynek nowych elementów systemowych,
 • stała kontrola jakości, gwarantująca najwyższą jakość produktu,
 • recykling materiałowy, polegający na ponownym przetwarzaniu odpadów PVC.

 
 

WIZUALIZACJE PROFILI OKIENNYCH